Etuys giriş, Etuys nedir,

ETUYS GİRİŞ

Yatırım teşvik belgesi alımının elektronik ortama geçmesiyle birlikte başvuruların yapılacağı adres değişmiştir. Yatırım teşvik belgesi başvurusu işlemini yapabilmek için https://etuys.sanayi.gov.tr/ebelge/ linkinden giriş yapılacaktır. 

Sonuçlanan yatırım teşvik belgelerini https://etuys.sanayi.gov.tr/ytbSorgu/ linkinden sorgulama yapabilirsiniz.

Satıcı firmalar satışını yapacakları makine ekipmanların teşvik kapsamında olup olmadığını, vergi muafiyeti olup olmadığını kontrol etmek için https://etuys.sanayi.gov.tr/etuysListeDogrulama/ linkini kullanabilirler.

Yatırım teşvik belgesi başvurunuz sonuçlandıktan sonra sonra ekranda kullanma klavuzu görünmektedir. Teşvik belgeniz kapsamında yapılması gerekenleri ayrıca bu kullanma klavuzuna bakarak öğrenebilirsinz.

Yetkilendirme işlemleri için gerekli olan evraklardan birisi de etuys yetkilendirme formu ve etuys taahhütname olup, yetkilendirme formu firma kaşeli imzalı olacaktır, taahhütname ise noter onaylı olmak zorundadır.

 

İlgili aramalara; E tuys giriş, E tuys nedir, etuys yetkilendirme, etuys makine doğrulama, etuys fatura girişi, etuys kullanma klavuzu terimlerini yazarak ulaşabilirsiniz.